Witamy w nowym sklepie internetowym Regalik.pl! Zapraszamy do zakupów!

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Mieszkanie w stylu skandynawskim

W ostatnich latach bardzo popularny jest styl skandynawski. Przywędrował do nas zza morza i wpoił motto ‘less is more”, czyli mniej znaczy więcej. Styl skandynawski opiera się na minimalizmie i prostocie, ale przy tym też na funkcjonalności. Nie oznacza, to, że wystrój ten jest nudny, stawia on na dobrane i przemyślane meble i dodatki. Jest ich mniej, ale swoim wyglądem dodają wnętrzu klimatu i charakteru. Skandynawia stawia na naturalne materiały głównie drewno i metal, delikatne jasne kolory biele, i beże (ale w ostatnich latach też pastele), na meblach za to mamy kontrast, i widnieje czerń, granat. 

{[description]}
05.04.2022

Mieszkania skandynawskie stawiają na człowieka, a nie dekorację. To dla niego ma się znaleźć miejsce. Dlatego też wygospodarowujemy wiele miejsc na odpoczynek, pracę, gotowanie i zabawę. Jak więc urządzić mieszkanie jak skandynawowie? Podpowiadamy w naszym artykule. 

Kolory do mieszkania

Kolorem przewodnim stylu skandynawskiego jest biel i szarość oraz wszystkie jego odcienie. Chłodne barwy powinny jednak stanowić podstawę, tak abyśmy uniknęli wyglądu szpitala w mieszkaniu. Dlatego też do naszych chłodnych barw dodajemy pastelowy niebieski, różowy, zielony lub brzoskwiniowy! Przełamaniem zimnych barw będzie też użycie ciemnych mebli lub naturalnych drewnianych.

Jasne kolory powiększają pomieszczenie, nadają mu światła (w krajach skandynawskich jest go mało), klimatu, ciepła i wliczają się w element minimalistycznego wystroju. 

Drewno w mieszkaniu i drewniane meble

Styl skandynawski to przede wszystkim dobrze dobrane materiały. W stylu tym używa się jak najwięcej naturalnych materiałów, a przede wszystkim drewna. Drewno to główny produkt używany do aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim. Ociepla ono wnętrze i nadaje domowego wyglądu minimalistycznemu mieszkaniu. Stawiamy zarówno na drewnianą podłogę jak i meble. Świetnie się sprawdzi duży drewniany stół, który nie tylko nada stylu i sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne, ale też jest bardzo funkcjonalny.

https://www.regalik.pl/stol-debowy-montreal-olej-naturalny 

https://www.regalik.pl//uploads/modules/productCatalogue/montreal1.jpg 

 

 

Dekoracje w stylu skandynawskim

Jako że styl skandynawski opiera się na minimalizmie, to w naszym mieszkaniu nie powinno być zbędnych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że całkowicie powinniśmy rezygnować z dekoracji. Wybieramy proste duże elementy, które nadadzą ciepła i charakteru naszemu mieszkaniu. Przykładowo w Skandynawii popularny jest duży gustowny dywan lub proste czarno białe grafiki, cytaty w ramkach lub proste świeczniki. 

Innym elementem, który dobrze się sprawdzi w stylu skandynawskim to rośliny, ale oczywiście te żywe. Natura w mieszkaniu ożywi pomieszczenie. 

 

 

Dla kogo mieszkanie w stylu skandynawskim? 

Skandynawskie wnętrza to przede wszystkim prosta i naturalność. Będzie on więc idealny dla osób ceniących sobie minimalizm, funkcjonalność, ekologiczność. Styl ten nie podąża za nowymi trendami, dlatego nie będzie on odpowiedni dla osób, które lubią dokonywać częstych zmian aranżacyjnych. 

Podobne w kategorii

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.