Witamy w nowym sklepie internetowym Regalik.pl! Zapraszamy do zakupów!

Meble ogrodowe - co powinniśmy o nich wiedzieć przed zakupem?

Meble ogrodowe - co powinniśmy o nich wiedzieć przed zakupem?

Okres letni inspiruje nas do przemyśleń, w jaki sposób zagospodarujemy wolną przestrzeń naszych ogrodów i tarasów czy balkonów. Pierwszą myślą, która pojawia się w naszych głowach są meble ogrodowe. Dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju wyposażenia. Możemy zdecydować się na meble różnej wielkości, rodzaju i koloru. Jakie meble ogrodowe będą dla nas najlepsze? Co należy wziąć pod uwagę? Czy jest coś, czego powinniśmy unikać?

{[description]}
08.06.2021

Gdzie umieścimy meble ogrodowe?

Zanim zastanowimy się nad szczegółowymi pytaniami, odpowiedzmy sobie na jedno z podstawowych: jaka będzie lokalizacja mebli ogrodowych? 

W przypadku usytuowana mebli, należy rozważyć dostępną powierzchnię, zadaszenie lub jego brak, roślinność, styl jaki panuje w danym miejscu oraz funkcjonalność naszego potencjalnego wyposażenia. 

Uniwersalne meble ogrodowe

Świetnym kryterium do podejmowania tego rodzaju decyzji jest uniwersalność. Ta metoda sprawdzi się idealnie, szczególnie wtedy, gdy wiemy, że nasz styl bardzo często się zmienia lub planujemy zakup na kilka/ kilkanaście lat. Wybór mebli klasycznych, pozwoli nam w przyszłości zachować mebel lub dopasować ich wygląd dodatkami zgodnymi z naszym obecnym gustem. 

Jaki rodzaj mebli ogrodowych wybrać?

Na przestrzeni lat mogliśmy zaobserwować, że przy wyborze mebli ogrodowych większość z kupujących kierowała się do tej pory ceną, a nie jakością. Właśnie dlatego meble wykonane z tworzyw sztucznych cieszyły się tak dużą popularnością. Trend ten powoli się jednak zmienia i Polacy wybierają coraz trwalsze produkty. 

Trwałe meble ogrodowe

Rynek oferuje nam wiele rodzajów mebli ogrodowych. Mamy do wyboru meble ogrodowe drewniane, wiklinowe, rattanowe, technorattanowe, plastikowe, aluminiowe, metalowe. 

Czy wśród nich znajdują się te idealne, klasyczne i uniwersalne? 

Oczywiście, że tak, jeśli tylko chcemy dobrze i na lata zainwestować nasze pieniądze. Najlepszym wyborem są meble ogrodowe metalowe. Zalet tego rodzaju wyposażenia jest wiele, skupmy się na kilku z nich. 

Meble ogrodowe metalowe i metalowo drewniane

Decydując się na metal, wybieramy jakość, ponadczasowość, wygląd, wygodę w jednym. Meble wykonane z metalu gwarantują nam solidność, stabilność, a co za tym idzie niezwykłą wytrzymałość w każdych warunkach atmosferycznych. 

Nie zważając na dostęp do zadaszenia możemy swobodnie się na nie zdecydować. Zachowają trwałość bez dodatkowej pielęgnacji. 

Producenci mebli metalowych, korzystają obecnie z najnowocześniejszych metod malowania tworzywa, które skutecznie chroni materiał przed korozją. Dlatego są one tak trwałym budulcem. 

Dzięki nowoczesnemu wyglądowi odnajdą się niemal w każdej przestrzeni.

Wielkość zestawu mebli ogrodowych vs design

Wybór metalowych mebli nie oznacza ich masywności. Oczywiście, producenci mebli chcąc sprostać naszym oczekiwaniom, oferują różne wielkości zestawów. W oferecie regalik posiadamy zestawy:

  •  mini dla dwóch osób, do zagospodarowania małego balkonu lub tarasu.


  • średni zestaw mebli ogrodowych Chicago, który będzie idealny na spotkania w 4 osobowym gronie. Stół sprawdzi się na grilla czy do gier planszowych.

  • duże zestawy z kanapą do wygodnego chillowania na tarasie czy w ogrodzie. Sprawdź zestaw New York!

Zestaw New York

Sprawdź zestaw Seattle!

Sprawdź ofertę mebli ogrodowych!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.