Witamy w nowym sklepie internetowym Regalik.pl! Zapraszamy do zakupów!

Jaką szafkę RTV wybrać?

Jaką szafkę RTV wybrać?

W czasie urządzania mieszkania czy domu wiele czasu zajmuje nam znalezienie właściwych mebli, które powinny być jednocześnie funkcjonalne i ładne. Tego typu dylematy dopadają nas także w przypadku chęci zakupu szafki pod telewizor. Dostępne są różnorodne rozwiązania. Jakie wymiary szafki pod TV będą odpowiednie? Który rodzaj szafki pod telewizor wybrać? Odpowiedzi na te pytania, udzielimy w poniższym artykule.

{[description]}
25.05.2021

Wymiary szafki RTV

Szafka RTV powinna być wysoka na ok. 50-60 cm, umożliwia to wygodne oglądanie telewizji. W przypadku takiego rozwiązania ekran pozostaje na wysokości naszego wzroku, jeśli będziemy siedzieć przykładowo na sofie. 

Minimalną szerokością szafki, będzie szerokość sprzętu, który ma na niej stać. Istotne pozostaje to, żeby urządzenie nie wystawało poza granice danego mebla, gdyż wprowadzi to wizualne dysproporcje i narazi sprzęt na ewentualne uszkodzenie. 

Głębokość takiej szafki to optymalnie przedział 30-40 cm, jeśli mebel ma służyć tylko jako podstawka pod TV. Jeżeli ma w nim znajdować się także sprzęt wideo albo audio, głębokość powinna zostać dopasowana do wielkości tych sprzętów. 

Dopasowanie szafki RTV do stylu wnętrza

Nie możemy także zapomnieć o tym, aby szafka RTV była spójną z resztą mebli w salonie, jak i innymi częściami wyposażenia. Telewizor zwykle chcemy postawić w centralnym miejscu pokoju (tak, żeby ekran był dobrze widoczny ze wszystkich stron), będzie on zatem jednym z najważniejszych punktów w salonie. Szafka nie może więc odstawać stylem i jakością od reszty. Wybierzmy ją najlepiej w komplecie z innymi meblami albo dopasujemy stylistycznie i kolorystycznie do aranżacji.

Jasne meble do salonu

Warto jednakże wspomnieć, iż meble o jasnych kolorach są najlepsze do niewielkich wnętrz, ponieważ optycznie je rozjaśniają i powiększają. Czarne wpasują się w większość pomieszczeń, jednakże szybko widoczny będzie na nich zalegający kurz (tym bardziej w okolicach telewizora). Ciekawe połączenie stanowi grafit z elementami drewna. Drewno nadaje meblom charakter lekkości.

Zobacz nasze szafki RTV!

Szafka pod wiszący telewizor

W przypadku doboru właściwego modelu szafki pod TV należy przewidzieć ewentualną wymianę sprzętu w przyszłości na nowszy model. Jeżeli telewizor zawieszony jest na ścianie (nad szafką), trzeba jeszcze podczas budowy domu albo jego wykończenia wprowadzić wpust w ścianę i zamieścić w nim kablowy przepust. Dzięki czemu zwisające kable zostaną sprytnie ukryte w powierzchni ściany i nie będą się rzucać w oczy. 

Ułożenie gniazda względem tylnej ścianki mebla także ma tutaj ważne znaczenie. Cofnięcie nóg i tylnej ścianki szafki pozwoli na odsunięcie tej szafki od ściany, dzięki czemu nie będzie ona kolidowała z ułożeniem listwy przypodłogowej czy też gniazdka. 

W szafce mogą zostać umieszczone również ładowarki do telefonów, o ile boczne szafki albo szuflady wyposażone zostały w przepusty na okablowanie. Jeżeli w ścianie nie ma przepustu, możliwie będzie wykonanie estetycznego przepustu w blacie celem podłączenia chociażby telewizora, który na nim ma docelowo stać. 

Telewizor wiszący na ścianie — jaka szafka będzie najlepsza? 

Spora ilość osób chce zawiesić telewizor na ścianie, a jest to możliwe dzięki specjalnemu uchwytowi, który możemy nabyć w większości sklepów oferujących elektronikę. Czy biorąc pod uwagę takiego rodzaju rozwiązanie, warto będzie inwestować w ogóle w szafkę RTV? Bez wątpienia! Do wyboru mamy designerskie konsole, tradycyjne szafki RTV albo też bardzo pojemne komody — te ostatnie sprawdzą się bardzo dobrze w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których miejsca do przechowywania są na wagę złota.

Sprawdź jak wybrać idealną komodę!

Szafka pod telewizor czy szafka do salonu?

W wypadku takiego rozwiązania nie musimy już kierować się w ogóle rozmiarami szafki — wszystko uzależnione będzie od naszej wyobraźni i inwencji. Bardzo praktyczne będą szafki mające szeroki blat — możemy na nich ustawiać między innymi książki, ramki ze zdjęciami czy pamiątkowe figurki z dalekich podróży. Zwróćmy również uwagę na nóżki, jakie ma mebel — te wyższe ułatwią nam zadbanie o czystość. Pod taką szafką swobodnie odkurzymy czy też umyjemy podłogę. 

Ustawienie telewizora w salonie może zmienić wygląd pokoju. Warto dokładnie przemyśleć, skąd będzie nam najwygodniej go oglądać. Szafka pod RTV to element konieczny niemal w każdym domu czy mieszkaniu. Dobierz kolor, rodzaj półek czy szuflad i ciesz się perfekcyjnym wyglądem z nowoczesnymi drewnianymi nóżkami.

Znajdź szafkę dla siebie! 

Podobne w kategorii

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.