Witamy w nowym sklepie internetowym Regalik.pl! Zapraszamy do zakupów!

Jakie meble wybrać do kawalerki?

Jakie meble wybrać do kawalerki?

- 3 porady na umeblowanie kawalerki

Kawalerka to mieszkanie o bardzo małym metrażu, a umeblowanie jej nie jest prostym zadaniem. W tego typu mieszkaniach kuchnia, salon i sypialnia są jednym pomieszczeniem, w którym bez odpowiedniego umeblowania szybko zapanuje chaos i bałagan.

Żródlo: Pixaby.com
Foto: Żródlo: Pixaby.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 3 minuty
20.01.2022

Dlatego warto stworzyć strefy funkcjonalne dla naszego mieszkania. Dadzą one poczucie komfortu i wygody. A Ty nie będziesz, już więcej musiał spać w kuchni. 

Jak podzielić mieszkanie na takie strefy? I jak sprawić by było ono przyjazne i funkcjonalne? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w poniższym tekście. 

Podział mieszkania na strefy 

W jednopokojowym mieszkaniu najlepiej wyodrębnić od 4 do 5 stref. Pozwoli to nam zachować porządek i da poczucie komfortu. 

Nie powinniśmy jednak tego robić za pomocą ścian, kotar czy parawanów — takie rozwiązanie zajmie nam miejsce i ograniczy jeszcze bardziej już wystarczająco małą przestrzeń. Jak więc uzyskać pożądany efekt?   

Odpowiednim rozwiązaniem będzie podzielenie mieszkania za pomocą mebli. Jak to zrobić?

Regał w mieszkaniu

Regał jest idealnym meblem do podziału mieszkania. Dzięki niemu możemy oddzielić część sypialnianą od salonu i kuchni. Wystarczy umieścić duży regał przy łóżku i gotowe. Łóżko zostaje zasłonięte, a dzięki temu Ty zyskujesz mini sypialnię i miejsce na przechowywanie rzeczy. Dla osób pracujących z domu regał może również oddzielić strefę biurową od salonu. Dopasuj ustawienie mebla w odpowiedni dla Ciebie sposób i ciesz się swoim domowym gabinetem. 

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu o funkcjonalności regału schodkowego -> https://www.regalik.pl/regal-schodkowy

https://www.regalik.pl/regal-schodkowy-m4-4-grafit

 

Stół do kuchni

Stół jest podstawowym elementem wyposażenia mieszkania. Nie jest to jednak mały mebel, dlatego ważne jest jego odpowiednie ustawienie, tak aby nie zagracał przestrzeni i był użyteczny. Umieszczenie stołu pomiędzy blatem kuchennym a sofą lub na linii, przy której kończą się meble kuchenne i zaczyna się przestrzeń wypoczynkowa, sprawi, że kuchnia zostanie oddzielona. Nasz stół w takim położeniu zostanie częścią kuchni i będzie wykorzystywany zgodnie z jego zastosowaniem. 

https://www.regalik.pl/stol-debowy-montreal-olej-naturalny

Komoda do przedpokoju 

Stworzenie korytarza na tak małej przestrzeni jest  trudne i często niemożliwe, ale https://www.regalik.pl/stol-debowy-montreal-olej-naturalnymożemy zrobić malutki przedpokój, który powinien sprostać naszym potrzebom. Postawienie komody i wieszaka zaraz przy drzwiach wejściowych sprawi, że przestrzeń ta nabierze innego wyglądu. Naszym oczom ukaże się strefa wejściowa. Ponadto komoda przechowa obuwie, czapki, szaliki i inne przedmioty. 

https://www.regalik.pl/komoda-oslo-1-dab-artisan-bialy

 

Meble funkcjonalne — podstawa umeblowania kawalerki 

Bardzo ważnym elementem przy doborze mebli do małego mieszkania, jest zwracanie uwagi na ich funkcjonalność. Musimy pamiętać, aby wybierać meble, które posiadają wiele miejsc do przechowywania lub takie, które mogą być użyte w innym celu, np. na regale można zawiesić lustro, postawić kwiatka, lub szkatułkę z biżuterią, unikniemy dzięki temu zagracenia mieszkania. 

Kupując stolik kawowy do części salonowej, wybierz ten, który posiada pod spodem półkę, a kupując regał, zadbaj o to, by w jego wnętrzu znajdowało się wiele pojemnych półek, szafek lub szuflad. Funkcjonalnym meblem, może okazać się również stolik pod telewizor. Coraz więcej mebli tego typu posiada szuflady lub otwarte półki, czyli dodatkowe miejsce na nasze rzeczy (sprzęt elektroniczny, książki itp.). Meblując kawalerkę, musimy kierować się zasadą, mniej znaczy więcej. Mniejsza ilość mebli, większa ilość szafek i szuflad. 

https://www.regalik.pl/szafka-rtv-oslo-1-dab-artisna-grafit

Jak zagospodarować przestrzeń w mieszkaniu? 

Jeśli przyjrzysz się swojemu mieszkaniu, zobaczysz, że jest w nim o wiele więcej przestrzeni, niż mógłbyś przypuszczać. Wystarczy, że spojrzysz w górę, kiedy brakuje Ci miejsca na schowanie ubrań, książek, naczyń itp. i nie masz już gdzie postawić kolejnej komody. Znajdziesz tam  dużo miejsca do wykorzystania, powieś półki na ścianach (świetnie sprawdzą się łączone półki np. https://www.regalik.pl/polka-heksa-5-olej-naturalny), zakup wysokie meble, zrezygnuj ze stolika pod telewizor (telewizor zawieś na ścianie, a na miejscu stolika, możesz umieścić komodę, szafkę lub kwiaty). 

To nie wszystko, wolną przestrzeń znajdziesz też pod komodą (https://www.regalik.pl/komoda-oslo-2-dab-bialy), łóżkiem czy stołem. Umieść tam ozdobne pudełka, które pomieszczą Twoje rzeczy i ozdobią wnętrze. 

Wykorzystaj również powierzchnię mebli — kwiaty, świece, talerze, książki będą dobrze wyglądać na stole czy komodzie. 


https://www.regalik.pl/stol-debowy-maribor-olej-naturalny

W kawalerce możesz stworzyć swój mały przytulny dom. Podziel mieszkanie, dobierz odpowiednie meble i wykorzystaj jak najlepiej przestrzeń wokół siebie. Stworzysz w ten sposób, dla siebie, wygodne, komfortowe i przyjemne miejsce do życia. 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.