Witamy w nowym sklepie internetowym Regalik.pl! Zapraszamy do zakupów!

Biuro w domu — aranżacja, meble, inspiracje

Biuro w domu — aranżacja, meble, inspiracje

Żródlo: Pixaby.com; Lukasbieri
Foto: Żródlo: Pixaby.com; Lukasbieri
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 3 minuty
20.01.2022

Home office - nowa rzeczywistość pracy zdalnej

Home office jest coraz powszechniejszą formą pracy, dzięki której zaoszczędzimy czas i pieniądze. Często decydując się na pracę zdalną, nie jesteśmy odpowiednio przygotowani, a nasze warunki domowe nie spełniają kryteriów biurowych. 

 

Domowe biuro

Praca w środowisku przedmiotów codziennego użytku może nas rozpraszać i być mało komfortowa. Dlatego dobrze jest wyznaczyć przestrzeń dedykowaną miejscu pracy. 

Do stworzenia domowego gabinetu nie potrzebujemy wiele, wystarczy kilka podstawowych elementów i kawałek mieszkania. 

 

Stół biurowy do gabinetu

Stół w gabinecie jest centralnym miejscem pracy, a niekiedy spotkań. 

Dlatego, jego rozmiar powinien być tak duży, jak to tylko możliwe. Musi on pomieścić sprzęt elektroniczny (dając przy tym swobodne poruszanie na przykład myszą, czy luźny dostęp do klawiatur), dokumenty, notatki, lampkę i oczywiście kubek z kawą. Jeżeli praca wymaga spotkań ze współpracownikami bądź klientami, większy stół zapewni przestrzeń i komfort pracy. Warto zwrócić uwagę na jakość mebla i wybrać taki, który posłuży nam przez wiele lat. Stół biurowy powinien być duży, stabilny, odporny na zniszczenia i wykonany z dobrej jakości materiału. 

Stół Dębowy Maribor olej naturalny

https://www.regalik.pl/stol-debowy-maribor-olej-naturalny

 

Gdzie umieścić stół? 

  • Pokój biurowy 

Jeżeli mamy wystarczająco duży dom i możliwość wykorzystania jednego z pokoi na przestrzeń biurową to właśnie tam stwórz swój gabinet. Stół ustaw na środku pomieszczenia, w takim położeniu będzie stanowił on centrum pracy i dawał łatwy dostęp do pozostałej przestrzeni.

  • Salon 

Posiadanie mniejszego mieszkania nie oznacza rezygnacji z przestrzeni biurowej. Salon sprawdzi się równie dobrze, jak osobny pokój. Wystarczy tylko nasz mebel postawić w mniej użytecznej części pomieszczenia, najlepiej pod ścianą, na rogu lub przy oknie (zyskamy dodatkowe światło). Siedząc plecami do pozostałej części pokoju, nic nie będzie nas rozpraszać. Na ścianie można powiesić tablicę korkową,  grafik lub plan pracy — te elementy nadadzą biurowego klimatu. Jeśli korzystasz w pracy tylko z laptopa, po jej zakończeniu schowaj sprzęt, a na stół postaw wazon z kwiatami i świeczkę. W dzień mamy biuro, a wieczorem i dni wolne od pracy dekoracyjny element pomieszczenia. 

  • Sypialnia 

Przestrzeń biurową można również stworzyć w sypialni. W tym pomieszczeniu będziesz mieć ciszę i mniejszą ilość bodźców — rozpraszaczy. W zależności od ustawienia sypialni, stół możesz umieścić naprzeciwko łóżka lub obok niego. Jeżeli Twoja sypialnia jest niewielka, Twój stół może być nie tylko meblem biurowym - po pracy może zostać toaletką - wystarczy tylko umieścić kosmetyki w ładnym ozdobnym pudełeczku i położyć je wygodnym dla nas miejscu na stole,  a na ścianie powiesić lustro. Dzięki temu będziemy mieć biuro i toaletkę w jednym. 

Komoda do biura, półki i regały 

Do stworzenia domowego biura poza stołem potrzebny jest jeszcze mebel do przechowywania. Pozwoli on nam na dobrą organizację pracy i zminimalizowanie porozrzucanych kartek, segregatorów, długopisów czy poplątanych kabli. 

Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się komoda lub regał (Regał M3.3 grafit). Komoda jest idealna do mniejszych powierzchni, pomieści ona w swoich szufladach wiele dokumentów, a dodatkowo na jej powierzchni możemy ustawić pudełka, segregatory lub ekspres do kawy. Jeżeli mamy nieco więcej miejsca to użycie regału będzie dobrym pomysłem. Regał nie tylko da nam wiele miejsca, ale też posłuży jako ściana dzieląca salon, sypialnię od naszego biura. 

W przypadku konieczności znalezienia  większej ilości miejsca na dokumenty dobrze jest zawiesić półki nad stołem, da nam to łatwy dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. 

Nasze biurowe meble umieszczamy jak najbliżej stołu, dzięki temu będziemy mieć wszystko pod ręką i unikniemy chaosu. 

Półka Heksa 5 olej naturalny

 

Stolik kawowy — miejsce spotkań biznesowych

Stolik kawowy nie jest koniecznym elementem biura domowego. Jednak w sytuacji, gdy nasza praca wymaga spotkań z klientami i współpracownikami, taki mebel okaże się bardzo przydatny. Stworzenie strefy na rozmowy i obrady pozwoli zarówno nam, jak i naszym gościom czuć się profesjonalnie i komfortowo. Nie trzeba poświęcać na taki kącik całego pokoju. Wystarczy w okolicy naszego stołu biurowego, ustawić mały stolik kawowy i fotel. W kąciku tym możemy również wykonywać luźniejszą pracę — niewymagające siedzenia przy biurku czy odbywać rozmowy wideo. Poza godzinami pracy, miejsce to może stać się Twoją strefą wypoczynku (miejscem na wypicie herbaty czy poczytanie książki). 

Stolik Kawowy KalmarPrzygotowanie wygodnego i praktycznego miejsca pracy nie jest takie trudne, wystarczy nam dwa lub trzy, dobrze ustawione meble i mamy nasz osobisty gabinet. 

Biuro domowe wpłynie na efektywność naszej pracy, da nam poczucie komfortu i zwiększy motywację do działania.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.