Witamy w nowym sklepie internetowym Regalik.pl! Zapraszamy do zakupów!

Wyprawka szkolna - meble dla dziecka

Wyprawka szkolna - meble dla dziecka

Ostatnie dni wakacji są idealnym momentem na przygotowanie właściwego kącika do zdobywania wiedzy dla dziecka. Wśród najważniejszych mebli w pokoju ucznia, należy wymienić biurko, odpowiedni fotel i dobrze dostosowane oświetlenie. Przy biurku dziecko może odrabiać prace domowe, czytać, zaś w wolnym czasie rysować i uczyć się korzystać z komputera. W poniższym poradniku podpowiemy, na co powinno się zwracać uwagę wybierając biurko dla ucznia, jak również na inne meble do jego pokoju.

{[description]}
03.08.2021

Ergonomiczny i piękny pokój dla ucznia

Strefa służąca do nauki w dziecięcym pokoju jest jedną spośród najbardziej istotnych części tejże przestrzeni. Odrabianie zadań domowych, tym bardziej na samym początku edukacji, to dla dziecka duży wysiłek - nie tylko ten umysłowy, ale również i fizyczny. Trzeba pamiętać, iż nasza pociecha po paru godzinach przesiadywania w szkole, wróci do domu i znowu będzie siedzieć. Trzy ważne kwestie, aby kącik do nauki był wygodny:

  • dobrany do wzrostu fotel,
  • komfortowe biurko
  • właściwe oświetlenie

Spełnienie tych wymogów wspomoże nie tylko skuteczne skupianie się na nauce, ale również zadbanie o zdrowie ucznia. Skolioza, oraz problemy z kręgosłupem w odcinku szyjnym stanowią w wieku szkolnym najczęstszą przyczynę wizyt u lekarza specjalisty. Bóle głowy, które są typowym symptomem drugiego ze schorzeń, wywołują złe samopoczucie i kłopoty z koncentracją. Takim problemom można w łatwy sposób zapobiegać, wprowadzając prawidłową siedzącą pozycję dzięki wybraniu właściwego siedziska. 

Wygodne krzesło jest bardzo ważne 

Siedzenie w prostej pozycji wcale nie jest takie łatwe. Dziecko, wykonując zadania domowe, czy też czytając książki, na ogół nie trzyma właściwej postawy ciała, która byłaby w stanie odciążyć kręgosłup i ułatwić odpowiednie oddychanie, a więc i dotlenianie mózgu. Trzeba mu więc w tym pomagać poprzez wybranie dobrego fotela, który wymusi utrzymanie dobrej pozycji. Najważniejszą funkcjonalność stanowi w tym przypadku regulowanie wysokości, co umożliwia bezproblemowe dopasowanie fotela do wzrostu pociechy. Właściwa pozycja to ta, kiedy podeszwy stóp w całości opierać się będą na podłodze, zaś nogi zgięte pozostaną pod kątem 90 stopni. Właściwe krzesło, dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, potrafi dopasować się do naturalnych krzywizn w zakresie kręgosłupa i dobrze go podpiera na odcinku piersiowym oraz lędźwiowym. Warto nabyć krzesło mające oparcie wykonane z membrany albo siatki, która potrafi się dopasowywać do kształtu pleców. Najlepszy wybór to krzesła w wersji obrotowej, które zapewnią dużą swobodę wykonywania ruchów. 

Tak samo istotną kwestię stanowi obicie. Dobrze, jeśli wykonane zostanie z surowca, który można łatwo czyścić. Skoro wiemy już, czym powinniśmy kierować się podczas wyboru krzesła, warto przyjrzeć się cechom, jakie powinno mieć idealne biurko. 

Biurko w pokoju ucznia - odpowiednie parametry 

Biurko na ogół służy naszym pociechom do zdobywania wiedzy.

Biurko komputerowe

Bardzo często zamienia się także w miejsce służące do grania na komputerze. Jeżeli na biurku postawimy monitor wraz z jednostką centralną, myszką i klawiaturą, warto dobrać takie biurko, które posiada wyższą półeczkę na monitor i niższą z przeznaczeniem na klawiaturę. Ewentualnie dokupić możemy specjalną podstawkę do monitora. Biurko mające stanowisko komputerowe powinno być nieco szersze, aby można było na nim położyć klawiaturę i odrabiać także zadania domowe. Większy komfort dla użytku codziennego może zapewniać biurko mające kształt litery L, które możemy zagospodarować w zależności od funkcji, jaką ma spełniać. Nierzadko wymiary pokoju dla dziecka, stanowią ograniczenie podczas wybierania biurka. W sklepach meblowych znaleźć możemy spore biurka, jak również te do niewielkiej strefy służącej do nauki, także z opcją umieszczenia ich w rogu pokoju.

Wysokość biurka

Powinnyśmy zwrócić uwagę na wysokość wybranego mebla. Wysokość biurka przeznaczonego dla ucznia, nie powinna przekroczyć 75 cm. Modele biurek mających szuflady są doskonałą opcją, jeśli chce się szybko uporządkować blat. Niemniej jednak, zbyt duża ich liczba,może skutkować ciągłym bałaganem w schowkach i kłopotami z odnalezieniem akcesoriów szkolnych, tym bardziej kiedy trzeba się szybko spakować. 

Biurko dla dziecka na lata

Biurko do pokoju dziecięcego na ogół służy przez wiele lat. Z tego powodu lepiej jest wybierać drewniane modele, które będą wytrzymalsze. Tego typu biurka to także gwarancja tego, iż ich design nigdy nie będzie przeterminowany. Biurka z drewna zawsze pozostaną w modzie. Alternatywę dla biurek, może stanowić solidny i modny stół, który znajduje się w ofercie sklepu regalik.pl.  Poza tym, można tam również nabyć komody czy regały. Wszystko to produkowane z wysokiej jakości surowców, które przetrwają wiele lat, co jest ważne z uwagi na ekonomię. 

Sprawdź ofertę regalik na produkty które możesz wykorzystać w pokoju swojego dziecka!

Kliknij tutaj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.